Intensywna terapia i programy rehabilitacyjne są cenne dla poprawy jakości życia tuż po urazie mózgu, ale często przynoszą jedynie częściową ulgę i powodują przewlekłą niepełnosprawność pacjentów. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa nasileniu ulegają problemy wywoływane przez udar mózgu, urazowe uszkodzenie mózgu, a także zaburzenia metaboliczne mogące prowadzić do demencji i choroby Alzheimera. Badania dostarczają przekonujących dowodów na to, że hiperbaryczna terapia tlenowa (HBOT) wywołuje poprawę plastyczności mózgu prowadzącą do naprawy jego przewlekle upośledzonych funkcji i poprawy jakości życia u pacjentów zmagających się z tymi schorzeniami. HBOT jest silnym środkiem dostarczania do mózgu wystarczającej ilości tlenu potrzebnego do aktywacji neuroplastyczności i przywrócenia zaburzonych funkcji.

Efrati, S., and Ben-Jacob, E. (2014). Reflections on the neurotherapeutic effects of hyperbaric oxygen. Expert Rev. Neurother. 14, 233–236. doi: 10.1586/14737175.2014.884928

01 grudnia 2021

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) przynosi znaczące korzyści pacjentom po udarze mózgu i urazowym uszkodzeniu mózgu (TBI)

Social Media

Ważne

DZISIAJ ZDROWIE JEST W TWOIM ZASIĘGU TLENOTERAPIA  HIPERBARYCZNA   ZDRÓJ

TLENOTERAPIA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

JEDYNA TWARDA KOMORA W REGIONIE

RODO